↑ Return to AEROBIC

POPIS CVIČENÍ

Charakteristika různých skupinových cvičení

Fitbox

Jde o aerobní cvičení, které vychází z kick boxu, ale neklade důraz na cvičení ve dvojicích. Cvičí se ve skupině na úderových totemech válcového tvaru a za doprovodu dynamické a rytmické hudby. Svoji výbušností a temperamentem patří mezi největší cvičební hit posledních let. Je to cvičení vhodné jak pro ženy tak muže. Na lekce si vezměte lehkou sportovní obuv a bandáže rukou.

Jóga

Tento indický systém cvičení pomáhá zpevnit celé tělo prostřednictvím pohybů spojených s dechem. Nedílnou součástí praxe je relaxace a odbourávání stresu a také protahování svalů. Systematičnost výuky vám dává také návod jak cvičit individuálně doma. Jóga je cvičení pro upevnění zdraví a vitality a přátelská atmosféra, s tím spojená, vám dává oprávněný pocit nalezení harmonie.

Body forming

Posilování neboli tvarování těla je hlavním těžištěm lekcí, které označujeme jako body forming. Odborně vedené cvičení obsahuje správně prováděné posilování svalových partií, jenž mají tendenci k ochabování a protahování zkrácených svalů. Ke cvičení se používají měkčené podložky, expandery, lehká závaží, někdy také nafukovací míče a hmotnost vlastního těla. Vše je v režii vyškoleného lektora, který vám se vším co potřebujete rád poradí.

Alpinning

Je to velmi efektivní skupinové cvičení na běžeckých (chodících) pásech, které poháníme jen vlastní silou. Cvičení je dobré pro spalování kalorií, zvyšování kondice a péči o kardiovaskulární systém těla. Na pásech se chodí za doprovodu hudby a pod taktovkou vyškoleného cvičitele. Lekce obsahuje také posilování a protahování. Nedílnou výbavou pásu je také držák na láhev, jedno-ruční činky a zařízení, které měří váš čas a tepovou frekvenci.

Sebeobrana

Lekce sebeobrany, vycházejí z cíle naučit ženy (i může) základům obrany v reálných situacích každodenního života. Hlavní myšlenkou je jednoduchost, účinnost a naučitelnost. Osvojíte si základní techniky úderů, kopů, porazů, páčení a vyprošťování z úchopu. Nedílnou součástí lekce je taktika a prevence. Ke cvičení stačí běžný cvičební úbor a chuť se něco přiučit. Lekce jsou určeny pro začátečníky.

Fitball

FITBALL – je skupinové i individuální cvičení na nafukovacích míčích různých velikosti pro udržení kondice, pohyblivosti, zlepšení funkce svalového korzetu, hlubokých stabilizátorů páteře a trupu. Cvičení má mnoho variant a to protahování, posilování a balanční cviky. Je to cvičení ideální pro tvarování postavy a odstranění bolesti zad.

Qi gong

Qi gong je tradiční čínské cvičení jehož posláním je naučit se ovládat tok lidské energie, uvolnit se, rozpustit blokády, odstarnit stres a naučit se správně dýchat. Je to cvičení klidné a je vhodné pro všechny lidi. Většina cvičení je vestoje ale můžete jej provádět i vsedě. Nedílnou částí cvičení je i nauka správného držení těla.